Codebesluit verplichting aanbieden congestiemanagementdiensten
De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een besluit gepubliceerd om de bestaande regels in de Netcode elektriciteit over het verplicht aanbieden van congestiemanagementdiensten te wijzigen en aan te vullen.

In dit besluit expliciteert de ACM voorwaarden waaronder de netbeheerder aangeslotenen met een transportvermogen van meer dan 1 MW kan verplichten om congestiemanagementdiensten aan te bieden. Dit besluit verduidelijkt onder meer welke partijen en vermogens verplicht kunnen worden om congestiemanagementdiensten te leveren, binnen welke termijnen de aangeslotene voor dit vermogen een aanbod met voorgestelde vergoeding moet doen, tot welke hoeveelheden congestiemanagemendiensten dienen te worden aangeboden, op welke wijze congestiemanagementdiensten aangeboden moeten worden en welke vergoeding de aangeslotene aan de netbeheerder verschuldigd is als hij zich niet aan de verplichting houdt.
Duidelijkheid voor alle partijen
Netbeheer Nederland is blij met de stap die ACM hiermee zet. Dit codebesluit lost mogelijke onduidelijkheden op, waardoor aangeslotenen weten wat er van hen verwacht wordt en netbeheerders weten met welke hoeveelheid flexibel vermogen zij kunnen rekenen. Netcongestie raakt ons allemaal en we moeten ook allemaal ons steentje bijdragen om de gevolgen ervan te minimaliseren.
Beter inschatten hoeveel ruimte er is
Het besluit draagt bij aan meer zekerheid voor de netbeheerder over het regelbaar vermogen van aangeslotenen dat bij inzet van de deelnameverplichting beschikbaar is voor congestiemanagement en de vergoedingen die de aangeslotenen hiervoor vragen. Hierdoor kan de netbeheerder bij het afhandelen van de wachtrij met transportverzoeken beter inschatten hoeveel aanvragen hij kan honoreren bij besteding van de financiële grens voor congestiemanagement.